وبلاگ پرواز به سوی نور (خانم حیدری)

جلسه روز دوشنبه مورخ 28 تیرماه  با دستور جلسه وادی یازدهم آغاز به کارنمود .ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها : گزارش عملکرد، کنگره 60، درمان، کارگاههای آموزشی همسفران روزهای دوشنبه،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 29 تیر 1395 :: نویسنده : همسفر نوشین

راهنمایی شغل نیست ، هنر است ، ذوق است و ایثار ، عشق و فداکاری ،
دانای عشق و ای آیینه تمام نمای صداقت و محبت و ایثار ،
جناب آقای مهدی حیدری ، جایگاه ایجنتی در شعبه آزادی مبارکتان باد .
امیدواریم در این جایگاه نیز مانند همیشه بدرخشید و شما را سپاس بابت 
تمامی زحماتی که کشیده اید . ای وجود تان بی کران ، تو را سپاس و ای فراتر از کلام تو را سپاس 
نوع مطلب :
برچسب ها : تبریک و تقدیر، اطلاع رسانی،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 29 تیر 1395 :: نویسنده : مریم نظری
                                                              "به نام قدرت مطلق الله"
                                                                       

 
سلام دوستان مریم حسینی هستم یک همسفر:
تبریک بابت جایگاه استادی به معصومه عزیز و خوشحالم که امروز موفق شدم زود بیایم و مشارکت کنم.
 در مورد وادی یازدهم که چشمه های جوشان می باشد، من همیشه می خواستم ،کاسه همسرم را پر کنم درصورتیکه او خودش باید این راه را می رفت .در واقع او باید خودش جستجو گر می بود هر چقد من زور می زدم از انرژی خودم کم می شد و فایدی نداشت. خدا را شکر با آموزش های کنگره بهتر راه را میبینم با جلو رفتن و به عقب برگشتنها توانستم را ه را پیدا کنم و با تلاش بیشتر به جلو بروم.

سلام دوستان مهناز هستم یک همسفر:
ما همه با مشکلات متعددی به کنگره آمدیم،اولش خیلی ناامید و گوشه گیر بودیم.
انسانی به نتیجه می رسد که خواسته های درونش به مرحله ای برسد که بخواهد و با تفکر و حرکت مثل یک رود خروشان بتواند در مسیر خود ،مشکلات و تخته سنگ ها راکنار بزند تا به هدف برسد.

سلام دوستان مریم نظری هستم یک همسفر:
در این وادی(11) از دو کلمه جوشان و خروشان استفاده شده است. 
از آن جایی که با آب ریختن به یک چشمه   نمی شود چشمه را پر از آب کرد و آب ریخته شده چون ساکن است ،جذب می شود.پس همه چیز در حرکت به هدف می رسد.اگر چشمه هدفش رسیدن به بحر و اقیانوس باشد،از موانعی که در راهش است می تواند عبور کند تا به خواسته خود برسد.در غیر این صورت مسیر کوتاهی را می رود واز ادامه مسیر باز می ماند و تبدیل به باتلاق می شود.
ما هم (مسافرها و همسفرها) اگر هدفمان رسیدن به رهایی ودرمان باشد نباید از سختی هایی که در مسیر راهمان است هراس داشته باشیم و باتوکل به خداوند و اجرایی کردن آموزشهای کنگره ، حرکت کنیم تا به هدفمان برسیم.در غیر این صورت فقط جا اشغال کرده ایم و نتیجه ای هم نمی گیریم.
نوع مطلب :
برچسب ها : کنگره 60، درمان اعتیاد، مشارکت در باره دستور جلسه،
لینک های مرتبط :


دستور جلسه این هفته راجع به وادی یازدهم است.
وادی یازدهم به وضوح انسان رابه حرکت کردن دعوت می نماید.اگر در وادیهای قبلی فقط سخن از حرکت کردن بود،ولی در این وادی دعوت وضوح به حرکت و نکات مثبت این حرکت را به انسان یادآور می شود.
چشمه های جوشان و رودهای خروشان در نهایت به بحر و اقیانوس می رسند.
به راستی معنای چشمه جوشان و رود خروشان چیست؟
همانطور که می دانید چشمه برای اینکه جوشش داشته باشد نیاز به دو ویژگی دارد:
الف)منابع آب ذخیره شده
ب)اختلاف ارتفاع از دهانه خروجی چشمه
حال این چشمه جوشان چه تمثیلی از حرکت را بیان می دارد و اصلا منظور از چشمه جوشان چیست؟
در این باره مثالی می زنیم:انسانی را در نظر بگیرید که ساکن است،او صبح تا شب در جای خود نشسته و حرکت نمی کند.نه فعالیتی ،نه آموزشی .خوب این انسان به دلیل این سکون شبیه به آب گل آلود یا فاضلاب می شود که نه تنها خود با این سکون از بین می رود بلکه با این سکون به دیگران اسیب می زند.
حال این انسان اگر شروع به فعالیت کند شبیه به آب چشمه می شود.حال برای اینکه این انسان هیچ گاه در حال سکون نباشد و همیشه در حال فعالیت باشد ،نیاز دارد همیشه منابع اطلاعاتی صحیحی به دست بیاورد یا به عبارتی همیشه به روز باشدو علاوه بر ان با این آموزش کسب شده بتواند در خود انرژی ذخیره کند.مثلا با استفاده از آن به جایگاه و مقام بالاتری دست پیدا کند.مثلا اگر در کنگره است باید از این آموزشها در جهت تغییر خود استفاده کند،یا از این آموزشها جهت خدمت به کنگره استفاده نماید.
البته لازم نیست فعلا به مقام و جایگاه بالاتر و کسب انرژی های بیشتر فکر کند.اگر در ابتدا سعی کنداز کارهای کوچک کسب انرژی نماید و چشمه خود را در حال جوشش نگه دارد،سپس خواهد توانست در ادامه با طی کردن مسیر  سرانجام به اقیانوس و دریای که مدنظر خود داشت برسد.اگر انسان سعی کند در یک انجمن یا در کنگره خدمت کوچکی کند و بعدها این خدمت به کنگره گسترش دهد می بیند که خواهد توانست در کنگره به جایگاه  بالاتری دست پیدا کند  .فقط باید صبور باشد و با ارامش حرکت کند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 26 تیر 1395 :: نویسنده : مریم نظری
قدرت مطلق همه ی ساکنین (فرشته ها یا ملایک) را جمع می کند و به آن ها می گوید قرار داده ام در زمین جانشینی.خداوند می گوید : آدم کسی است که اختیار کامل دارد و می تواند سرنوشت خودش را تعیین کند. ساکنین در جواب می گویند:شما می دانید ؛آدم به خاطر اختیاری که دارد شاید فساد و خونریزی کند و وارد تاریکی ها شود.خداوند می گوید : من می دانم آن چه را که شما نمی دانید.


                                           


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها : کنگره 60، گزارش لژیون روز پنج شنبه،
لینک های مرتبط :

سؤال : كار فشرده در سفر دوم چقدر مشكل ایجاد میكند ؟

جواب:اگر سفر اول درست انجام شود ، كار منظم باشد ، باعث مشكل در كنگره نشود ، مناسب با روحیات باشد و باعث اختلال در خواب نشود مفید است چون بیكاری خیلی بد و در زندگی اختلال ایجاد میكند . شغل مثل آبی است كه در سد درحال تبخیراست و اگر بیكار باشید باعث از دست دادن انرژی می شود و بیكاری باعث حال خرابیست و علی (ع) می فرماید : بزرگترین تفریح كار است . شغل براساس مهارت فردی بوجود می آید و یا تخصص . تخصص را در كار باید بالا برد و در هر زمان باید روی زمینة كاری ، كار كرد و توانایی را افزایش داد ، بدون مدرك هم میتوان مهارت را بالا برد.

ما در پله های آخر باید چه توقعی از لحاظ رفتاری از خود داشته باشیم ؟

آقای مجتبی دهقانی : شخصی كه میخواهد بداند سفر خوبی داشته یا نه ، بهترین كار مقایسه خود با گذشته خود است نه با دیگران و قرار نیست در آخر همه چیز درست باشد . باید تغییرات خود را ببینیم و خود را با دیگران مقایسه نكنیم و تجربه میگه هر كسی در سفر اول در هر شرایطی سفر میكند بهترین شرایط سفر است . تغییرات نشان دهنده روبه جلو رفتن من است .

برای من كه زودرنج هستم به علت منیت و یا افكار منفی چه راه حلی دارید ؟

خاصیت زود رنجی در افراد با نبوغ ظاهر می شود و باید فرد از ویژگی حساسیت برخوردار باشد و در افرادی كه خاصیت هنرمند و یا عالم شدن دارند هست و این حساسیت است كه باعث آن میشود و باید در این مسایل هر چیزی را به حالت طبیعی برگرداند و از آن استفاده كرد و از منیت است و وقتی احساس میكند از دیگران بهتر است و آن وقت انتظار او از دیگران بیشتر است و تكبر و خودبینی و . . . باعث آن میشود .

در مورد ارتباط درست برقرار كردن با دیگران .

چند ماهیست كه متوجه شخصیت شده ام و كلید ارتباط . به عنوان پیش شرط ، یا شخصیت طرف مقابل را قبول داری یا نه و اگر قبول نداری باید به آن احترام بگذاری و یا به چیزی كه دوست نداری احترام بگذاری و اگر چنین بود این انسان آمادگی ارتباط را دارد و انسانها به وسیله شخصیت موفق میشوند . انسانهایی كه به شخصیت دیگران احترام نمیگذارند باید منتظر عواقب باشند و دشمن درست میكنند و آنهایی كه احترام میگذارند دوست درست میكنند . وقتی احترام گذاشتی آنها حس بدی از شما برداشت نمیكنند . ارتباط در سه سطح :

1_ آشنایان

2_ خویشان

3_ دوستان ، كه دشمنان هم جزء آشنایان هستند و با احترام تبدیل به دوست و یا بی خطر می شوند

احترام از روی عشق به هستی ، كاملترین شكل احترام می باشد . وقتی به آثار هنری احترام گذاشته می شود باید به خلقت انسان كه بزرگترین شاهكار خلقت است احترام گذاشت .

لطفآ در مورد حسادت كردن چند جمله بگویید .

حسادت قطعآ یك حس است . گاهی ما باعث میشویم كه شكل و اسم موضوع عوض شود . حسادت ، تنفر و كینه در ماهیت ، منفی هستند . برای حسادت باید یك ویژگی خوبی هم پیدا كرد . آیا می شود با یك پول حرام كار حلال كرد ؟ به اعتقاد من امكان پذیر نیست مگر اینكه پالایش شود . گاهی حسادت باعث میشود من شبیه فرد مورد حسادت شوم و خود موضوع حسادت را به یاد نمی آورم . پس با نیروی تاریك نمیتوان نیروی مثبت بوجود آورد .

چگونه تفكرات مثبت را جایگزین تفكرات منفی كنیم ؟

تاریكیها برای رشد به بستر نیاز دارد مثل علف های درشت در آبهای مرداب كه تخریبش این است كه ساختار اشتباه شده ، اگر آب زلال را از فاضلاب جدا كنیم تا با هم تركیب نشود  باعث جلوگیری از این تخریب میشویم .انسان باید مثل ساقه گندم منعطف باشد و چوب خشك نباشد و هر ساله محصول بدهد و همیشه در حال یاد گرفتن باشد كه نشانه آن این است كه فرد همیشه آمادگی تغییرات را دارد و همیشه انسان از یك منظر استاد و از یك منظر شاگرد است مگر اینكه خودِ فرد ، به تنهایی فكر كند .

وقتی تفكرات منفی وارد ذهن شد چه كنیم ؟

افكار منفی سعی میكنند به خودیه خود نیایند ولی وقتی می آیند اگر شخص به این نقطه برسد كه چه آدم پلیدی هست و احساس گناه كند به نقطه بالا میرسه كه میگه : حالا كه آدم پستی هستم باید برم كاری بكنم . ممكن است 6 ماه طول بكشد تا نیروهای منفی از این راه وارد شوند كه تو آدم پلیدی هستی و ... مهم نیست كه تو چقدر حس بدی داری مهم این است كه تو در جهت احساستت هیچ حركتی انجام ندهی و نباید زیر بار زورش بروی چون شما تا وقتی كه افكار منفی دارید هیچوقت محكوم نمیشد بلكه باید فعلی اتفاق بیفته تا محاكمه بشوید ، آن هم فعل منفی . وقتی در مقابل افكار ، كاری انجام ندادید قدرت اون فكر كم میشه .

نوع مطلب :
برچسب ها : پرسش و پاسخ، حال خوش، کنگره 60،
لینک های مرتبط :
شنبه 26 تیر 1395 :: نویسنده : معصومه احمدی
نوع مطلب :
برچسب ها : عکس نوشته، همسفران، حال خوش،
لینک های مرتبط :
شنبه 26 تیر 1395 :: نویسنده : معصومه احمدی

رنج قرار نیست تو را غمگین کند، این همان جایی است که اغلب مردم اشتباه میکنند.
رنج قرار است تو را هشیارتر کند، چون انسانها زمانی هشیارتر میشوند که زخمی شوند، رنج نباید بیچارگی را بیشتر کند. رنجت را فقط تحمل نکن، رنجت را درک کن، این فرصتی است برای بیداری، وقتی آگاه شوی بیچارگی ات تمام میشود.

نوع مطلب :
برچسب ها : سخنان ناب، همسفران، حال خوش،
لینک های مرتبط :
جمعه 25 تیر 1395 :: نویسنده : معصومه احمدی


از سی دی گریز از حقیقت آموختم:
1)اندیشه و تفکر و تعقل بهایی دارد و بهایش سنگین است.
2)انسانها نمی خواهند تفکر کنند اگر بتوانیم درست تفکر کنیم هیچوقت راه اشتباه نمی رویم.
3)اصولا ما علاقه ای به تفکر و تعقل نداریم حتی بسیاری از افراد خردمند تفکر و تعقل لازم را ندارند.
4)ما به هر چیزی که می خواهیم نگاه کنیم باید ریشه ای نگاه کنیم.
5)ما به این دلیل موفق شدیم در کنگره اعتیاد را درمان کنیم چون مستقیم سراغ ریشه رفتیم.
6)ما در همه ابعاد به ریشه توجه کردیم و اعتیاد درست شد.
7)فیلسوفانی که به ساقه و تنه درخت نگاه می کنند فیلسوفان بحثی اند که با نگاه کردن به ظاهر قضیه پیوندهای خانوادگی از بین می رود.
8)فیلسوفان ذوقی به ریشه نگاه می کنند .
9)فیلسوفان ظاهری با ستیز و دشمنی می خواهند ظاهر قضیه را بخشکانند.
10)حکیم های بحثی از انسان مسئولیت را می گیرند و انسان را به گمراهی و تباهی می کشانند.
11)برای انکار جهان یا خدا باید خیلی از مسائل پایه را ثابت کنیم.
12)در تمام موارد فقط نباید به صور آشکار نگاه کنیم،بلکه باید به صور پنهان قضیه هم نگاه کنیم.
13) همه ما می خواهیم یک انسان که در جهان اعتیاد قرار دارد را بیرون بیاوریم و احتیاج به متد و ابزار داریم.
14)بعضی ها به حرفهای هر کسی گوش می کنند باید روی حرفهای همه تعقل کنید و اگر درست است استفاده کنید.
15)همه به کنگره می آیند ولی بعد از مدتی مشخص می شود کدام گوهر است.
16)برای انسانهای گنه کار هیچ راه گریزی وجود ندارد .
17) اگر عملهای ما درست باشد تشخیص خودمان را صیقل می دهیم.
18)آدمهایی که قبلا به حساب نمی آمدند،ممکن است از مقربان درگاه الهی شوند.
19)اگر انسان در صراط مستقیم باشد از هیچ چیز خوف ندارد.
20)اگر انسان فرمان را درست اجرا کند نتیجه اش از پیشتر معلوم است و کسی که فرمان را اجرا نکرده نامعلوم است.
21)فرامین الهی هیچ کدام ابهامی ندارد و هیچ کدام ضد انسانی نیستند.
22)وعده خداوند هرگز خلاف نبوده و نیست و ممکن است طبق زمان بندی ما نباشد ولی انجام آن به حق است و انسان باید در بوته آزمایش قرار بگیرد.
23)پس اگر در سختی ها و تنگنا قرار گرفتیم باید آن رابپذیریم.
24)چیزی که در این سیستم برای انسان مهم است این است که انسان بلند شدن را یاد بگیرد.
25)یک سری سختیها در هر مسیری وجود دارد وباید تحمل کرد اگر تحمل نکنیم دائما تخریب زیادی ایجاد می شود.

نوع مطلب :
برچسب ها : خلاصه ی سی دی، همسفران، کنگره 60،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 22 تیر 1395 :: نویسنده : همسفر نوشین
"به نام قدرت مطلق الله"جلسه روز دوشنبه مورخ 21 تیرماه با نام و یاد و توکل برخدا آغاز به کار نمود . 
در ابتدا امتحانی  با 20 سوال از سی دی جهان اکبر که خانم مریم نظری زحمت در آوردن سوال را کشیده بودند ، گرفته شد .در ادامه خانم ترانه به چند نفر از عزیزان سفر اول تاکیداتی را نمودند . 
عزیزی از دوستانمان که به دستور راهنمای مسافر، مسافر را به کمپ برده بود و کم طاقت بود و نگران ، نکاتی گفته شد . و همگی عزیزان برایشان آرزوی موفقیت نمودند . 
بقیه سفر اولیها که مشکلاتی داشتند مطرح نمودند که راجع به آن صحبت شد و نکاتی را گفتند . ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها : جلسات، همسفران، حرمت کنگره 60،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 20 تیر 1395 :: نویسنده : معصومه احمدی

دیوارِ ذهنی
 روزی دانشمندی آزمایش جالبی انجام داد. 
یک شیشه وسطِ یک آکواریوم بزرگ گذاشت و آن را دو نیم کرد.

در یک سمت، ماهی بزرگی قرار داد و در سمت دیگر ,,یک ماهی کوچک,, که غذای مورد علاقه ی ماهی بزرگ بود بود.

ماهی بزرگ، بارها به ماهی کوچک حمله کرد و هر بار به دیوار نامرئی(شیشه ای) برخورد کرد تا اینکه دیگر ناامید شده و از حمله دست کشید.

او دیگر باور کرده بود که شکار آن ماهی کوچک محال و غیر ممکن است..

دانشمند دیوار حائل را برداشت. ولی ماهی بزرگ دیگر هیچ وقت به سمت ماهی کوچک نرفت...

دیواری که در ذهنش بین او و ماهی کوچک ساخته شده بود بسیار محکم تر از آن دیوار شیشه ای بود ...‼

برای انجامِ کارهایی که محال به نظر می رسند، فقط کافی ست؛
دیوارِ ذهنی خود را برداریم.


نوع مطلب :
برچسب ها : همسفران، کنگره 60، حال خوش،
لینک های مرتبط :
شنبه 19 تیر 1395 :: نویسنده : معصومه احمدی

خداحافظ ای ماه مبارک،خداحافظ ای ماه پرفضیلت

تو رفتی و همه الطاف و برکتهایت را با خود بردی
چه سحرها که تاصبح بیدار می ماندیم و به برکت تو تا صبح با خدایمان راز و نیاز می کردیم .
چه روزها که روزه می گرفتیم و به امید افطار تو تمام وجودمان روزه می شد.
چه اشکها که در شبهای قدرت ریختیم و از خدای خود طلب بخشش کردیم.
چه ناله ها که از ته دل کردیم و از خدای خود طلب حاجت کردیم.
تو تمام شدی....تو تمام شدی و برای من حسرت و اشک و ای کاش بر جا ماند.
تو رفتی و من هنوز با تو وداع نکرده ام.
کاش می شد که تمام نمی شدی...مانند مسافری بود که یک ماه در خانه ی ما میهمان بودی و بعد از یک ماه بارسفر بستی و رهسپار سفر شدی .کاش این سفر هیچ گاه تمام نمی شد.کاش نمی رفتی .
تورفتی و من نمی دانم آیا سال دیگر خداوند به  من عمر دوباره خواهد داد تا حلول تو را ببینم؟آیا می توانم دوباره شبهای قدرت،سحرهای بی مثالت و افطارهای پربرکتت را ببینم؟
کاش بتوانم ذره ای تغییر کرده باشم.کاش بتوانم ذره ای،فقط ذره ای به خداوند نزدیک شده باشم.کاش که اینها ای کاش نباشد و ای کاش باقی نماند .

نوع مطلب :
برچسب ها : دلنوشته، همسفران، کنگره 60،
لینک های مرتبط :

سلام دوستان معصومه هستم همسفر

از وقتی به کنگره آمدم همیشه از خودم می پرسیدم چرا رابطه کاری،مالی و فامیلی در کنگره ممنوع است.برایم بسیار جالب بود که بتوان اعتیاد را بدون داشتن این روابط درمان کرد.
من قبل از اینکه به کنگره بیایم در مراکز ترک اعتیاد دیگر که به صورت گروهی برگزار می شد ،برای مسافرم شرکت می کردم.ولی هیچ کدام از آنها این روابط را ممنوع نکرده بود به همین خاطر در اینکه به کنگره برای درمان اعتیاد مسافرم بیایم یا نه شک و دودلی داشتم.
من فکر می کردم وقتی در جلسات کنگره شرکت می کردم،می توانم با کسانی که که داخل کنگره بودند در خارج از کنگره به صورت خانوادگی رفت و آمد کنم تا بتوانم بهتر به مسافرم کمک کنم و اینکه خواهر لژیونی های خود را هفته ای یک بار در کنگره می دیدم احساس ناراحتی و اندوه می کردم.
در آن زمان فکر می کردم می توانم از این حریم تجاوز کنم،حتی از هم لژیونی های خود کمک مالی بخواهم،آنها را به خانه خود دعوت کنم یا خود مهمان خانه آنها شوم.نمی دانم چقدر طول کشید تا این را بفهمم که این روابط به ضرر من است ولی با یک تلنگر هم چیز را فهمیدم .
یادم است در یکی از دستور جلسه ها آقای مهندس گفتند یک سفر دومی که سفرش تمام شده است اگر قصد راهنما شدن  ندارد نباید صندلی اشغال کند و لژیون را باید ترک کند.ابتدا از این حرف ناراحت شدم اما بعد از اینکه خوب فکر کردم فهمیدم آقای مهندس درست می گویند .چون در یک لژیونی یک سفر دومی و یک سفر اولی هست (چه در لژیون مسافران چه در لژیون همسفران )ممکن است سفر دومی به دلیل عدم آموزش حرفی بزند که موجبات ناراحتی سفر اولی را فراهم کند حال با خود تصور کردم اگر این دو نفر با یکدیگر رابطه فامیلی،کاری یا مالی برقرار کنند چقدر تخریب ها ممکن است برای هر دو نفر پدید آید.
ممکن است سفر اولی در سفرش سست شود،سفرش را نیمه کاره رها کند یا دیگر آن عزم لازم را نداشته باشد .
خدا را شاکر هستم که این دستور جلسه نیز جزو دستور جلسات هفتگی کنگره 60 شد و به راستی اگر این قانون در کنگره 60 وضع نمی شد چه به حال ما همسفران و مسافرانمان می آمد.و به راستی آقای مهندس چقدر خوب به این نکته پی برده اند...

نوع مطلب :
برچسب ها : حال خوش، همسفران، کنگره 60،
لینک های مرتبط :حرمت کنگره 60 . چرا رابطه کاری ، مالی و فامیلی در کنگره 60 ممنوع است .

کنگره ، مکان مقدس و امنی میباشد که هر شخصی با ورود در این مکان ، باید حرمت آن را حفظ نماید .

در این نوشتار که تحت عنوان حرمت کنگره 60 از آن یاد می شود ، مهمترین نکات و موضوعاتی که ممکن است اعضای کنگره 60 از ناحیه آن ها آسیب ببینند ، مد نظر قرار گرفته  و در تمامی جلسات و کارگاه های آموزشی کنگره 60 ، دوبار در ابتدا و انتهای جلسه ، قرائت می شود .
کنگره 60 یک مرکز راهنمایی درمان اعتیاد است و بایستی شرایط مطلوب و امنیت لازم ، جهت برگزاری جلسات و کارگاه های آموزشی را داشته باشد تا مصرف کنندگان مواد مخدر که بعضی از آن ها کلکسیونی از قانون شکنی را در کارنامه گذشته خود داشته اند ، بتوانند در کنار هم و در آرامش کامل به امر  درمان اعتیاد بپردازند .

از زاویه ای دیگر ، مرکزی که هزاران مصرف کننده مواد مخدر ( درمان شده و یا تحت درمان ) را بتواند پوشش دهد و در خود جای دهد و به درمان و رهایی برساند ، بالتبع بایستی قوانینی بسیار محکم ، روشن  و قابل اجرا داشته باشد.

به جرات می توان گفت شاید در هیچ مرکز دیگری ، چنین آموزش سنگین ، گسترده ، همه جانبه و دست اولی برای اینکه یک مصرف کننده مواد مخدر به زندگی سالم و صراط مستقیم هدایت شود و آداب معاشرت و رفتار اجتماعی را در عالی ترین سطح خود فراگیرد ، وجود نداشته باشد . تا بتواند در این حوزه فعالیت نماید .

کنگره 60 این حریم و مرزها و خطوط قرمز را برای ما در نظر گرفته و مشخص نموده است  که اگر می خواهیم با خیال راحت راهمان را ادامه دهیم ، بایستی آن ها را رعایت کنیم ، در غیر اینصورت ، دیگر کنگره 60 برای ما کنگره 60 نخواهد بود .

اعضای کنگره ، بیرون از کنگره ، ارتباطی با یکدیگر ندارند و هیچ گونه رفت آمد خانوادگی نیز ندارند . حتی اعضای قدیمی کنگره ، آدرس محل سکونت یا کار یکدیگر  را دقیقاً ندارند و رفت و آمدی نیز ندارند . رابطه کاری و شغلی نیز از مواردی است که جزو حرمت می باشد و برقراری آن خصوصاً در سفر اول می تواند بسیار آسیب زننده باشد .

در مجموع ؛ تک تک مفاد حرمت کنگره 60 ، با ظرافت و تفکری همه جانبه ، تمام کانال هایی که ممکن است به نحوی از آنجا، به حضور و ارتباطات ما در کنگره آسیب برساند را مسدود می نماید . ما با رعایت این حریم ها ، می توانیم با خیال راحت و برای همیشه در جمع اعضای کنگره 60 حضور داشته باشیم و با کسی کوچکترین مشکل و مسئله ای نداشته باشیم  و از حضور در کنگره 60 و بودن با اعضای کنگره لذت ببریم و کنگره 60 برای ما یک بهشت حقیقی باشد که البته هست .

بنابراین حرمت کنگره 60 ، برای ما محدود کننده نیست ، بلکه نگهدارنده و محافظت کننده ما در برابر آسیب هاست  .

با احترام :مریم حسینی 


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 16 تیر 1395 :: نویسنده : همسفر نوشین
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 2 )    1   2   
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

آپلود نامحدود عکس و فایل

آپلود عکس

دریافت کد آپلود سنتر

 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو